top of page

Transformace klasického koučování je tu!

Proč už klasický koučink nefunguje?


Klasický koučink postavený na dialogu mezi profesionálním koučem a klientem už v dnešní době nefunguje. Toť má zkušenost v posledních 4 letech.


V této informačně přetížené době, kdy máme snadný přístup k bezpočtu knih, článků a publikací, jsou klienti mnohem vědomější, vzdělanější a náročnější na výběr svého životního průvodce. Mnozí aktivně praktikují mindfulness, jógu, studují psychologii, kvantovou fyziku, neurovědu i sociologii. Navíc, většina korporátní klientely má za sebou základní ICF výcvik.


Proto běžné koučovací otázky typu: "A co pro váš cíl můžete udělat?" nebo "Na škále 1 až 10, jak moc jste odhodlaný/á svůj akční plán splnit?" už vibrují na pokraji trapnosti.


Přesto stále koučů i koučovaných přibývá. Jak je to možné?


Koučink neumírá – transformuje se!


Díky osobnostem jako Eckhart Tolle, Joe Dispenza, Tony Robbins, Oprah Winfrey i dalším, včetně mně osobně, je klasický koučink v posledních letech obohacován o spirituální a energetické principy, které mnohem lépe reflektují aktuální potřeby klientů vyhledávajících koučinkové služby.

Toto otevření se dalším směrům nám umožňuje pečovat o klienta mnohem komplexněji a zároveň stavět na již vybudovaných základech kladení otevřených otázek.


Navíc, šířka témat, se kterými klienti přicházejí se také mění. Z původních kariérně orientovaných cílů došlo k přesměrování na cíle lepšího work-life balance, důležitosti wellbeingu, kvality rodičovství, posilování rodinné harmonie, nebo budování zdravých partnerských vztahů ve stále otevřenějším pohledu na partnerství.


Zatímco dříve jsme díky GROW a podobným nástrojům hledali ideální plán pro změnu, dnes se spíše zaměřujeme na posilování a dostudování konkrétních kompetencí, návyků a oblastí, a to především ve vztahovém koučinku.


Chápu to tak, že vědomě vnímáme nefunkčnost naučených a převzatých vzorců ve vztazích, a proto se potřebujeme nejdříve dovzdělat, než začneme cokoliv měnit.


Kouč je nám tudíž nejen průvodcem, ale také mnohdy učitelem/mentorem. Je tedy důležité vybrat si takového kouče, který naplňuje i tuto roli.


Klient potřebuje s koučem rezonovat


Hlavní změna nastává na úrovni vztahu mezi koučem a klientem.


Dříve byl kouč nezaujatou externí osobou, váženou především pro svou expertízu a prostor, který pro klienta vytvořil. Dnes je ale kouč v pozici veřejné osoby, se kterou se klient potřebuje identifikovat.


Klienti hledají kouče, se kterým sdílí alespoň část svého životního příběhu. Kouč sdílí veřejně svůj příběh, hodnoty, postoje a odkrývá své osobní energetické pole. To pak s klientem buď rezonuje a motivuje ho ke spolupráci, nebo v opačném případě klient pokračuje v hledání někoho vhodnějšího.


O vhodné sebeprezentaci na sociálních sítích s využitím Teorie 4 energií tak, abyste zaujali vaši vybranou skupinu, učím podrobně (mimo jiné) v mém programu Energy Coach Certification.Koučováním musíte žít


Poslední, ale velmi významnou součástí novodobého koučování a cesty za lepším Já, je aktivní společenská odpovědnost. (Přečtěte si více o mé společenské odpovědnosti.) Co děláme pro naši komunitu navíc, po práci, ve volném čase? Jednoduše řečeno: Jakým způsobem pozitivně ovlivňujeme budoucí generace a svět okolo nás?


Koučink je poslání, nikoliv pracovní pozice. Když redefinujeme koučování na pozitivní ovlivňování světa okolo nás, pak koučujeme i tím, že jdeme na nákup, nebo do fitka. Jsme vědomými rodiči, sousedy, dětmi našim rodičů i kolegy na pracovišti. 


A protože jste jako kouč veřejně známá osoba, vaši potenciální klienti vidí a vnímají

i to, zda své učení aplikujete i v jiných sférách.


Nová doba koučinku


Koučink už dávno není "každý čtvrtek v 8:00". Je to komplexní služba, která vyžaduje unikátní směs dovedností a znalostí, které v první řadě musí kouč praktikovat sám na sobě ve svém vlastním životě. Teprve pak může skrze své energetické pole vyzařovat životní rovnováhu, nadhled a vnitřní klid a pozitivně tak ovlivňovat své okolí.


K dispozici je široký výběr koučů, kteří přináší klientům obrovskou příležitost osobního posunu a snadnou cestu k nalezení průvodce, se kterým sdílí stejné hodnoty, cítí se bezpečně a motivovaně, chce se od něj učit a sdílet s ním svou cestu.


Každý z nás je však jiný, a proto při výběru hrají velkou roli osobnost a samozřejmě i vaše energie. S každým z nás rezonuje jiný typ člověka a do té doby, než bude pro každého existovat alespoň 1 kouč, máme ještě skutečně spoustu práce před sebou.


Pokud vás svět novodobého koučinku zaujal a rády byste se staly energetickou koučkou, nebo jen toužíte mé know-how začlenit do vaší stávající profese, doporučuji vám můj 4měsíční online program Energy Coach Certification.


Naplánujme si nezávaznou online konzultaci, kde s vámi osobně proberu, zda by pro vás byl tento program vhodný, a společně najdeme řešení na míru pro vás.


Jak vnímáte transformaci koučinku vy? Napište mi váš komentář.

42 zobrazení

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page