top of page
IMG_3006-Edit.jpg

Martina Wojtylová Opava

Energy & Spiritual Coach / Mentor / Speaker

Zakladatelka Energy Coach Academy

Zakladatelka Nadačního fondu La Vida Loca

4.png
Návrh bez názvu (7).png
1.png
5.png
2.png
6.png
3.png
IMG_6550 (2).jpg

Vedu ženy ke skutečnému úspěchu

Úspěch je, když každý den žijeme život, ze kterého jsme nadšení. Není to o milionech na účtě ani vrcholné kariéře. Když žijete opravdově, necháváte za sebou odkaz, to je za mě úspěch. 

Vzdělávám a mentoruji
certifikované energy kouče v ČR a SK

Jediná organizace sdružující certifikované energy kouče v ČR a SK, poskytující jim podporu, možnost sdílení a dalšího rozvoje. ​

 

Energy Coach Academy jsem založila po dokončení mého originálního certifikačního programu Energy Coach Certification, protože jsem vnímala potřebu další péče a kontaktu se svými proškolenými kouči.

IMG_8872-Enhanced-NR (2).jpg
1699389682599_20231107_EP-150148A_EVD_0624_DOWNLOAD_LARGE (1).jpg

Cena Evropského občana 2023

Jako hrdá zakladatelka nadačního fondu La Vida Loca jsem s radostí v Bruselu přijala ocenění Cena Evropského občana 2023 za náš nadační projekt Život v kufříku.

1699389621858_20231107_EP-150148A_EVD_0496_DOWNLOAD_LARGE.jpg

NADAČNÍ FOND LA VIDA LOCA

Předseda správní rady a zakladatelka nadačního fondu

Jako poděkování vesmíru, za svůj příběh, zdravého manžela i děti, osobní transformaci a celou svou cestu, jsem na konci roku 2015 založila Nadační fond La Vida Loca na pomoc odloženým novorozeňátkům.

Děkuji za ocenění Laskavec 2023 od Nadace Lilie & Karla Janečkových. 

Jsem Energy & Spiritual Coach, autorka knih, máma a manželka

Pocházím ze severní Moravy, z města Český Těšín, kde jsem vyrostla se svými rodiči a starším bratrem. Milovala jsem folklórní tanec, hudbu, cizí jazyky a především svou babičku, ve které jsem viděla svůj velký vzor. 

V 18 letech jsem se odstěhovala z rodného hnízda a od té doby jsem se stěhovala už 13x. Procestovala jsem Spojené státy, Brazílii, Evropu i Egypt (od Káhiry až k Asuánu) a nakonec jsem našla domov v naší stověžaté Praze. 

Studia na zahraničních univerzitách a pracovní pobyty v USA mně pomohly ke změně nastavení myšlení i přístupu k životu. Oproti severomoravskému typickému negativnímu a ironickému způsobu komunikace, jsem pochopila, že pokud chci svůj život prožít šťastně a pozitivně, musím od základů změnit svá vnitřní nastavení, zbavit se nefunkčních zděděných vzorců a přenastavit si svá přesvědčení o životě i sobě samé.

Netušila jsem, že mi tato vnitřní práce zabere téměř 8 let a vyvrcholí naprostým vyhořením, ztrátou rodinných vztahů a potratem prvního miminka. Žila jsem tak dlouho v přesvědčení, že "život je boj", až jsem porazila samu sebe.

V roce 2011 a 2012 se nám s mužem narodily 2 děti a já skrze mateřství procházela další obrovskou transformací. Pomalu, ale jistě, jsem zjišťovala, že vzorce spojené s ambicemi, kariérou, penězi, přátelstvím, rodinou jsou ve vrcholném nesouladu s mým aktuálním přesvědčením čerstvé mámy, zamilované ženy a věčné studentky lidské duše. 

A tak jsem se dostala k čištění. Čištění energie, vzorců i návyků, vše potřebovalo razantní zásah. Pracovně jsem se dostala k práci interiér designérky a stylistky, jež se mnou a mou transformací nádherně rezonovaly. Potřebovala jsem staré a nefunkční měnit za nové, pozitivní a přínosné! 

 

V roce 2015 mi však vážně onemocněl manžel,  já přišla o práci a doma mne čekaly 2 děti (3 a 2 roky). Musela jsem se tedy více než dříve zaměřit na zdraví naší rodiny, a to jak fyzické, tak psychické. Založila jsem koncept: "Čištění dušičky" - rituál, který dodnes s dětmi večer co večer praktikujeme. Je to posvátný čas, kdy celé mé tělo, mysl i duše patří dětem a jejich mentální hygieně. Po pár letech si našeho rodičovství všimlo několik přátel a chtěli vědět, jak a co přesně děláme. V rámci COVID pomoci pro rodiče jsem tak v r. 2020 otevřela FB skupinu Čištění dušičky, kde rodičům dodnes pomáhám zvládnout nástrahy rodičovství 21. století.

V současné době, kromě charitativní činnosti, aktivně koučuji, píši knihy (hned 1. kniha, "One", kterou jsem napsala společně s 22 světovými autory, kouči a terapeuty, získala titul Amazon Best-seller v kategorii Mental Health), přednáším. S rodinou si vědomě užívám každý den ve vděčnosti a lásce. 

Mé motto je: Úspěch bez láskyplného zázemí je jen polovičním úspěchem.

 

Miluji: Východní pobřeží USA, Skotsko-Irsko, Hawajské ostrovy, dobré a zdravé jídlo, vyrovnané, upřímné a dobré lidi, lyže, tenis.

Nesnáším: Pomluvy, negativitu, závist a "škudlení" :) 

martina wojtylová opava.jpg

Ocenění a certifikáty

4.png

Cena Evropského občana 2023 za Nadační fond La Vida Loca

5.png

Amazon bestselling author za knihy One, Lady X a #stayhome

Výstřižek.PNG

Spiritual Life Coach Certification od Awaken Life Coaching Inc. (West Palm Beach, Florida, USA)

6.png

Senior Level Executive Contributor pro magazín Brainz

Jak mi koučování pomohlo k mé transformaci?

 • S přenastavením svých vnitřních očekávání – kdy jsem zaměňovala očekávání svých rodičů, do svých vlastních očekávání od života.

 • S přeprogramováním své energie – že život je o penězích, jistotách a statcích – v mém případě je to určitě o poslání, dobru, harmonii mezi lidmi.

 • S mateřstvím – kdy jsem po vzoru svých rodičů nejdříve chtěla především zajistit fyzické péči o děti – nyní se věnuji jejich duševnímu rozvoji stejně jako jejich fyzické péči. S porody – oba porody jsem díky pečlivé a intenzivní mentální přípravě zvládla zcela přirozeně, bez jakýchkoliv komplikací u mne či dětí

 • S partnerstvím – kdy jsem se odnaučila „popichování a jízlivosti“ v komunikaci – kterou jsem měla ve svém dětství za „koření vztahu“.

 • Se sebevědomím – kdy vím, kým jsem, co umím, co dokážu, bez ohledu na to, zda je to dle očekávání okolí či nikoliv.

 • S harmonizací rodiny – kdy denně koučujeme s dětmi před spaním v podání „Čistíme dušičku“.

 • S pochopením pro ostatní – rozdílnost je správná a přirozená, je potřeba se ji naučit respektovat.

 • A v mnoha dalších každodenních ohledech.

Martina Opava, MBA

 • Šedý Instagram Icon
 • Šedý Facebook Icon
 • Šedý LinkedIn Icon

Fakturační údaje

Daily Energy, s. r. o.

Jičínská 226/17, 130 00 Praha 3

IČO: 052 98 172

Můj příběh
bottom of page