top of page

Proč se vzdělávat a podle čeho si vybírat kurz seberozvoje?Pusťte si sestřih webináře, nebo se začtěte do jeho přepisu.Také se vás ptají, proč už nejste „v klidu?“


Tuto otázku mi občas pokládá moje máma.

Co pořád vymýšlíš? Proč už nejsi v klidu? Kam se zase hlásíš? Kam se zase ženeš? Vždyť už toho máš tolik! Vždyť už toho víš tolik! Proč chceš jít dál?


Máte to někdo podobně? Jaká by byla vaše odpověď?


Proč další kurz? Proč další kniha? Proč jdeš zase dělat něco nového? Proč nezůstaneš u toho starého?


Je to mindsetová a generační věc. A také víra v to, že život bublá, teče a proudí, a že to není stojatá voda, ale krásná, třpytivá, nádherná řeka.


V té řece je nám dobře, když jedeme „ve flow” – když s řekou jedeme stejným směrem kam ona, necháme se unášet. Každý metr před námi je nový a nový. Je to nabíjející, vzrušující, zkrátka to je pro nás zdroj dopaminu.
Jedna výzva za druhou


Na druhou stranu někdo má rád stojatou vodu, rybník a klid – ale to není život. Pokud stojíme, řeka kolem nás tak jako tak teče, život plyne a necítíme se dobře. Snažíme se (někdy až urputně) vodu zastavit.


Tak jako zrovna moje maminka, nebo i vaše maminky říkají: „Já už chci mít klid, ale pořád se něco děje.” Ano, je to tak. Pořád se bude něco dít, pořád bude přicházet jedna výzva za druhou.


Prozradím vám, že i v oblasti energy koučinku je to jedna výzva za druhou. Jakmile dokončím spirituální certifikaci, zjistím, že neumím rozklíčovat Akashi Records. Jakmile dodělám Akashi Records, zjistím, že ještě neumím a chci znát, jak se dělá hypnoterapie. A cesta pokračuje a pokračuje.


Ta pomyslná řeka nás může krásně vést. Není to jenom v seberozvoji, ale samozřejmě i v profesní kariéře. V jakékoli oblasti, ať už jste ve financích, v umění, ve filmu, v herectví, v byznyse…


Takže, proč se neustále vzdělávat? Protože pro nás je to život. Jsme nastavené na to, že toto je náš způsob života. Tohle jsem já a já se rozvíjím. Nejsem ta, která byla tady před rokem, jsem ta, která tady je dnes. A zítra už ne, zítra už pojedu zase dál, protože pluji s řekou života pořád dál a dál.


Výhody seberozvojového mindsetu aneb Proč se nesnažit zastavit řeku


Krom toho, my, co takto plujeme v seberozvoji a v mindsetu, že „život je řeka”, jsme mnohem rychlejší a máme adaptaci na okolní změny daleko snadnější.


Uvedu příklad. Zjistili jste, že ve vašem kolektivu v práci si kolega stěžuje a je negativní, když přijde nějaká změna a řekne: „Hele, teď to budeme dělat jinak.“


A vaše reakce: „Jinak? No tak jo a jak? Jaká je vize? A jak se na to můžeme napasovat?“

Vás ta změna baví a naopak, někdo na takovou situaci reaguje spíše: „Proč to nemůžou chvilku nechat na pokoji…!“


Je to o mindsetu. Plujete s řekou, umíte se rychleji a lépe adaptovat. Rostete a naplňujete váš potenciál. Znamená to, že dar, se kterým jsme každá přišla na tuto zemi, umíme předat našemu okolí.


Tento dar může být jakýkoliv. Být ve vedení velké korporace, pečovat o nemocné, může to být schopnost druhé rozesmát, nebo natočit nádherný film. Každá z nás některý dar má.Poslouchejte váš dar


Jakmile náš dar rozklíčujeme, pochopíme a uchopíme, konečně přestaneme koukat na to ostatní a začneme se věnovat jenom tomu našemu daru, tak začneme růst a naplňovat jej.


To pak samozřejmě vede k tomu, že se nám začne dařit – začneme cítit well-being a začneme se posouvat i v kvalitě našeho života.


Začnou se zlepšovat naše mezilidské vztahy, protože nebudeme dělat od každého kousek, ale budeme dělat to, co je napojeno na náš dar.


A samozřejmě to, co naplňuje naší duši, přispívá i našemu fyzickému zdraví.


Nepřežeňte to


Velmi důležitý bod. Během třetího běhu Energy Coach Certifikace, což je intenzivní 4měsíční program, kdy jsem ženám oporou a chci opravdu hodně úkolů a posunů na individuální bázi od každé z žen v jejím oboru, se mi dámy začaly postupně svěřovat.


Některé z nich mi prozradily: „Já ještě vedle mám jednu akademii, a ještě jsem si zaplatila kurz online marketing na 30 dní, a ještě se chci dovzdělat v sociálních sítích, a jak získávat granty v nezisku.“


Takže mají například 4 kurzy paralelně najednou. A já si říkám: „Ach, jak je tohle možné? Jak se tohle může stát?“


Pokud přehltíme náš energetický prostor, přehltíme také samy sebe, naši duši, mysl i tělo. Ze všech informací a kurzů jeden za druhým (byť můžou být skvělé), tak nevytěžíme maximum, které bychom s plným soustředěním mohly.


Jaké je ponaučení?


Až si budete vybírat jakýkoliv kurz (ať už je to pasivní bez vedení, nebo aktivní s vedením), prosím, vyberte si vždy jeden, zůstaňte u něj a dokončete jej.


Zatleskejte si a oslavte to: „Hurá, teď jsem dokončila tento kurz!“. Dejte si čas na zpracování všech informací, myšlenek a také čas na odpočinek. A pak teprve začněte koukat po dalším kurzu. Věřte, že efekt může být mnohonásobně vyšší, když zaměříme naši pozornost a energii jen k jednomu kurzu.Jak si vybírat vzdělávání?


Když si budeme vybírat kurz podle toho, zda se mnou rezonuje člověk, který kurz vede, je to skvělé. Chceme být totiž na stejné vibraci, chci se s tímto člověkem cítit dobře.


Když si budu vybírat podle skvělého doporučení, tak to možná bude skvělé i pro mě. Ze své zkušenosti můžu říct, že jeden jediný kurz v životě jsem si nevybrala já sama. Vybral mi ho můj muž.


Kurz, který já bych si nikdy nevybrala. Byl to mentoring od Nicole Fisher, kterou já bych si úplně sama možná na první dobrou nevybrala, protože má velmi jemnou energii.


Tento kurz byl pro mě nakonec tak velký diskomfort, že mě posunul ze všech kurzů úplně nejvíc! Když člověk naproti se mnou rezonuje, je fajn, je milý, tak mi ale zároveň dává trošku tu berličku, že vždyť ona to pochopí, když to dneska neudělám.


„Ona to pochopí, že do toho nejdu na plno. Martina je přece už téměř moje kamarádka. A tak pochopí, že jsem to nestihla včas a tu certifikaci mi nějak dá, že jo.“


No, nedám. :)


Proč chci, abyste se mnou nesouhlasily


Čím „tvrdšího“ mentora si vezmete, tím lépe pro vás. Ve smyslu, že s vámi nebude rezonovat stoprocentně a že ne všechno, co říká, tak s tím budete souhlasit. Bude vás to nejspíše iritovat, hnát k akci a budete si říkat: „Hmm, ale já jí to ukážu, že to tak není!“


A v ten moment začnete bojovat. Probudíte svoji bojovnici a začnete obhajovat váš dar: „Ale já to vidím takhle, já to chci dělat jinak a tohle je moje cesta.“

Konečně se postavíte za sebe sama, za svoji cestu a za to, jak to chcete vy. Když budete argumentovat se svým mentorem nebo koučem, je to ta nejlepší cesta k tomu, jak najít to vaše.


Proto například v jednom z modulu Energy Coach Certification máme témata na přání. Sabina si přála probrat téma Energie pro prodej, pro image a sociální sítě.


A tady přesně platí to, co říkám.


Jakmile vám dám tip/radu/návod, tak bych chtěla, abyste se mnou třeba i nesouhlasily. Aby vás to vyburcovalo k akci, abyste řekly: „Mně to nefunguje, jak to mám udělat?“


Abychom společně došly k tomu, že ta vaše cesta, tu, za kterou vy si stojíte, kterou vy cítíte, tak ta je ta správná. To je ta, které věříte. Protože vždy bude fungovat jenom to, čemu naplno věříte.Po čem vaše duše touží?


Moc bych si přála, abyste si vybrala další kurz i na základě rozhodování podle interního faktoru – vašeho vnitřního moudra.


Abyste se zeptala: „Kam mě vede má moudrost? Po čem má duše aktuálně touží? Je to opravdu další kurz Mastermind? Je to opravdu další kurz prodeje? Je to opravdu to, po čem má duše touží? Anebo si vybírám kurz z pozice ega, abych se předvedla před ostatními? Budou na mě pohlížet lépe, pokud budu mít za sebou tento kurz, certifikaci?“


Moc bych si přála, abyste zvážily oba faktory – externí, ale i interní: „Co říkáš, duše moje? Po čem teď toužíš?“

74 zobrazení

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page