top of page
foto-300.jpg

Martina Wojtylová Opava

Energy & Spiritual Coach / Mentor / Speaker

Zakladatelka Energy Coach Academy

Zakladatelka Nadačního fondu La Vida Loca

Když žijeme opravdově, ve zdravých a kvalitních vztazích, naplňujeme své poslání a tím zanecháváme odkaz všem dalším, kteří po nás přijdou, pak to nazývejme úspěchem.

marti-rodinne-54.jpg

Vedu ženy ke skutečnému úspěchu

Úspěch je, když každý den žijeme život, ze kterého jsme nadšené. Není to o milionech na účtě ani vrcholné kariéře. Když žijete opravdově, necháváte za sebou odkaz, to je za mě úspěch. 

4.png
Návrh bez názvu (7).png
1.png
5.png
2.png
6.png
3.png

Poslechněte si rozhovory s Martinou

Snímek obrazovky 2024-04-03 v 15.40.39.png

My sami si vytváříme životní příběh

Co je misí nadačního fondu La vida loca a v čem je odlišný přístup Daily energy oproti jiným koučovacím směrům? Jak si Martina přeje, aby její projekty ovlivnily současnou realitu v České republice? A do jaké míry má Marti pocit, že jí práce s myslí usnadňuje její podnikání?

Snímek obrazovky 2024-04-03 v 15.51.43.png

Je lepší znát svou těžkou minulost, než žít v mlze

„Do tří let si děti nic nepamatují. A když jim nikdo vzpomínky neuchová, tak jim pak chybí celý začátek jejich života. Chybí pocit, že je někdo měl rád, chybí vědomí toho, co s nimi bylo. A když tohle nevíme, jdeme v životě podle slepé mapy,“ říká Martina Wojtylová Opava, zakladatelka projektu Život v kufříku.

Magneticke rodičovství 3D.png

O knize Magnetické rodičovství. Jak být moderním rodičem?

S autorkami knihy Magnetické rodičovství. Proč se zabývají problémy rodičovství? Prozradí nám, jak se vymanit ze starých vzorců? A co obnáší „čištění dušičky“? 

Vzdělávám a mentoruji
certifikované energy kouče v ČR a SK

Jediná organizace sdružující certifikované energy kouče v ČR a SK, poskytující jim podporu, možnost sdílení a dalšího rozvoje. ​

 

Energy Coach Academy jsem založila po dokončení mého originálního certifikačního programu Energy Coach Certification, protože jsem vnímala potřebu další péče a kontaktu se svými proškolenými kouči.

IMG_8872-Enhanced-NR (2).jpg
1699389682599_20231107_EP-150148A_EVD_0624_DOWNLOAD_LARGE (1).jpg

Cena Evropského občana 2023

Jako hrdá zakladatelka nadačního fondu La Vida Loca jsem s radostí v Bruselu přijala ocenění Cena Evropského občana 2023 za náš nadační projekt Život v kufříku.

1699389621858_20231107_EP-150148A_EVD_0496_DOWNLOAD_LARGE.jpg

NADAČNÍ FOND LA VIDA LOCA

Předseda správní rady a zakladatelka nadačního fondu

Jako poděkování vesmíru, za svůj příběh, zdravého manžela i děti, osobní transformaci a celou svou cestu, jsem na konci roku 2015 založila Nadační fond La Vida Loca na pomoc odloženým novorozeňátkům.

Děkuji za ocenění Laskavec 2023 od Nadace Lilie & Karla Janečkových. 

Můj příběh

Jsem Energy & Spiritual Coach, autorka knih, máma a manželka

Pocházím ze severní Moravy, z města Český Těšín, kde jsem vyrostla se svými rodiči a starším bratrem. Milovala jsem folklórní tanec, hudbu, cizí jazyky a především svou babičku, ve které jsem viděla svůj velký vzor. 

V 18 letech jsem se odstěhovala z rodného hnízda a od té doby jsem se stěhovala už 13x. Procestovala jsem Spojené státy, Brazílii, Evropu i Egypt (od Káhiry až k Asuánu) a nakonec jsem našla domov v naší stověžaté Praze. 

Studia na zahraničních univerzitách a pracovní pobyty v USA mně pomohly ke změně nastavení myšlení i přístupu k životu. Oproti severomoravskému typickému negativnímu a ironickému způsobu komunikace, jsem pochopila, že pokud chci svůj život prožít šťastně a pozitivně, musím od základů změnit svá vnitřní nastavení, zbavit se nefunkčních zděděných vzorců a přenastavit si svá přesvědčení o životě i sobě samé.

Netušila jsem, že mi tato vnitřní práce zabere téměř 8 let a vyvrcholí naprostým vyhořením, ztrátou rodinných vztahů a potratem prvního miminka. Žila jsem tak dlouho v přesvědčení, že "život je boj", až jsem porazila samu sebe.

V roce 2011 a 2012 se nám s mužem narodily 2 děti a já skrze mateřství procházela další obrovskou transformací. Pomalu, ale jistě, jsem zjišťovala, že vzorce spojené s ambicemi, kariérou, penězi, přátelstvím, rodinou jsou ve vrcholném nesouladu s mým aktuálním přesvědčením čerstvé mámy, zamilované ženy a věčné studentky lidské duše. 

A tak jsem se dostala k čištění. Čištění energie, vzorců i návyků, vše potřebovalo razantní zásah. Pracovně jsem se dostala k práci interiér designérky a stylistky, jež se mnou a mou transformací nádherně rezonovaly. Potřebovala jsem staré a nefunkční měnit za nové, pozitivní a přínosné! 

 

V roce 2015 mi však vážně onemocněl manžel,  já přišla o práci a doma mne čekaly 2 děti (3 a 2 roky). Musela jsem se tedy více než dříve zaměřit na zdraví naší rodiny, a to jak fyzické, tak psychické. Založila jsem koncept: "Čištění dušičky" - rituál, který dodnes s dětmi večer co večer praktikujeme. Je to posvátný čas, kdy celé mé tělo, mysl i duše patří dětem a jejich mentální hygieně. Po pár letech si našeho rodičovství všimlo několik přátel a chtěli vědět, jak a co přesně děláme. V rámci COVID pomoci pro rodiče jsem tak v r. 2020 otevřela FB skupinu Čištění dušičky, kde rodičům dodnes pomáhám zvládnout nástrahy rodičovství 21. století.

V současné době, kromě charitativní činnosti, aktivně koučuji, píši knihy (hned 1. kniha, "One", kterou jsem napsala společně s 22 světovými autory, kouči a terapeuty, získala titul Amazon Best-seller v kategorii Mental Health), přednáším. S rodinou si vědomě užívám každý den ve vděčnosti a lásce. 

Mé motto je: Úspěch bez láskyplného zázemí je jen polovičním úspěchem.

 

Miluji: Východní pobřeží USA, Skotsko-Irsko, Hawajské ostrovy, dobré a zdravé jídlo, vyrovnané, upřímné a dobré lidi, lyže, tenis.

Nesnáším: Pomluvy, negativitu, závist a "škudlení" :) 

martina wojtylová opava.jpg

Ocenění a certifikáty

4.png

Cena Evropského občana 2023 za Nadační fond La Vida Loca

5.png

Amazon bestselling author za knihy One, Lady X a #stayhome

Snímek obrazovky 2024-06-04 v 10.10.04.png

Spiritual Life Coach Certification od Awaken Life Coaching Inc. (West Palm Beach, Florida, USA)

6.png

Senior Level Executive Contributor pro magazín Brainz

Jak mi koučování pomohlo k mé transformaci?

 • S přenastavením svých vnitřních očekávání – kdy jsem zaměňovala očekávání svých rodičů, do svých vlastních očekávání od života.

 • S přeprogramováním své energie – že život je o penězích, jistotách a statcích – v mém případě je to určitě o poslání, dobru, harmonii mezi lidmi.

 • S mateřstvím – kdy jsem po vzoru svých rodičů nejdříve chtěla především zajistit fyzické péči o děti – nyní se věnuji jejich duševnímu rozvoji stejně jako jejich fyzické péči. S porody – oba porody jsem díky pečlivé a intenzivní mentální přípravě zvládla zcela přirozeně, bez jakýchkoliv komplikací u mne či dětí

 • S partnerstvím – kdy jsem se odnaučila „popichování a jízlivosti“ v komunikaci – kterou jsem měla ve svém dětství za „koření vztahu“.

 • Se sebevědomím – kdy vím, kým jsem, co umím, co dokážu, bez ohledu na to, zda je to dle očekávání okolí či nikoliv.

 • S harmonizací rodiny – kdy denně koučujeme s dětmi před spaním v podání „Čistíme dušičku“.

 • S pochopením pro ostatní – rozdílnost je správná a přirozená, je potřeba se ji naučit respektovat.

 • A v mnoha dalších každodenních ohledech.

Martina Opava, MBA

 • Šedý Instagram Icon
 • Šedý Facebook Icon
 • Šedý LinkedIn Icon

Fakturační údaje

Daily Energy, s. r. o.

Jičínská 226/17, 130 00 Praha 3

IČO: 052 98 172

bottom of page